Sztuczna inteligencja szybko staje się nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. Z jednej strony tworzy nowe możliwości, z drugiej w różnych obszarach stanowi pewne zagrożenie. Postęp technologiczny generuje coraz większe potrzeby. Sztuczna inteligencja bez wątpienia jest tematem do naukowej dyskusji.

Na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania odbyła się debata „Nie czy, ale jak sztuczna inteligencja zmieni oblicze edukacji”, zorganizowana przez Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Technopark Pomerania.

Oficjalnego otwarcia dokonali prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz prof. dr hab. Iga Rudawska, Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów US.

Prelegentami debaty byli dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US, Prorektor ds. Organizacji, Andrzej Feterowski, Prezes Zarządu Technoparku Pomerania, dr Marcin Gryczka z Instytutu Ekonomii i Finansów, dr hab. Arkadiusz Kołodziej z Instytutu Socjologii, dr hab. Elżbieta Perzycka, prof. US z Instytutu Pedagogiki oraz dr Grzegorz Wojarnik z Instytutu Ekonomii i Finansów. Moderatorem debaty był dr Tomasz Kufel.

Obsługą medialną konferencji zajęło się Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US.

Źródło: niusradio.pl

Zachęcamy do obejrzenia zapisu debaty zrealizowanego przez Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US.