Katedra Rachunkowości Uniwersytetu Szczecińskiego i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Szczecinie zapraszają do udziału w XXXI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Rachunkowość w zarządzaniu jednostkami gospodarczymi” pod hasłem przewodnim „30-lecie ustawy o rachunkowości – sukcesy i wyzwania”.

.
Konferencja jest adresowana do przedstawicieli nauki i praktyki gospodarczej, w tym do członków Stowarzyszenia Księgowych w Polsce i biegłych rewidentów. Wezmą w niej również udział studenci i uczniowie.
.

Celem konferencji jest odpowiedź na następujące pytania:

• Czy ustawa o rachunkowości była „kamieniem milowym” polskiego prawa bilansowego?
  • Czy, a jeśli tak, to w jakich obszarach ustawa o rachunkowości zawiera ponadczasowe rozwiązania?
  • Czy i w jakim zakresie potrzebne są zmiany w ustawie o rachunkowości?
  • Czy raportowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju powinno być przedmiotem ustawy o rachunkowości?
  • Czy ustawa o rachunkowości odpowiada oczekiwaniom interesariuszy?
  • Jak zmieniały się i jak mogą się zmieniać relacje między polskim prawem bilansowym a podatkowym?

.

Termin: 24 maja 2024 roku (piątek)
Miejsce: stacjonarnie – Szczecin, Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Mickiewicza 64, Aula Nowa (parter) oraz zdalnie: platforma MS Teams.
.

Termin zgłaszania uczestnictwa w formularzu rejestracyjnym upływa w dniu 30.04.2024 r. (wtorek).

.

Kontakt w sprawach organizacyjnych (obrady, tryb hybrydowy)

Więcej informacji o konferencji na stronie www,rachmaj.usz.edu.pl oraz w ulotce.