W sobotę, 27 maja 2023 r. w Sali Bankietowej Hanza Tower odbył się II Bal Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego i Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Połączone siły Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego i Parlamentu Doktorantów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przygotowały wydarzenie, które stało się okazją do integracji szczecińskiej społeczności akademickiej.

W trakcie Balu Doktorantów zostały przyznane nagrody za wyróżniającą działalność na rzecz doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego. Za niegasnącą przychylność i otwartość na nawet najśmielsze pomysły doktorantów nagrodę otrzymał  dr hab. Jacek Batóg, prof. US – Prorektor ds. Finansów. Nie obyło się także bez nagród dla osób bezpośrednio powiązanych z funkcjonowaniem Szkoły Doktorskiej. Nagroda powędrowała do Przewodniczącej Rady Naukowej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Igi Rudawskiej za jej czas i serce poświęcone na pracę na rzecz doktorantów Szkoły Doktorskiej.

Wydarzenie odbyło się przy współprowadzeniu przez mgr Michał Prusinowskiego, pracownika Sekcji ds. Nauki.