Komunikaty przewodniczącego

.

Przewodniczący Rady Naukowej wręczył nagrody jubileuszowe:

• dr hab. Jolancie Iwin-Garzyńskiej – z okazji 30 lat pracy zawodowej,
  • dr hab. Beacie Bieszk-Stolorz, prof. US – z okazji 35 lat pracy zawodowej,
  • dr Agacie Wawrzyniak – z okazji 25 lat pracy zawodowej.
    .

Nagrodę otrzymała także dr hab. Anna Turczak, prof. US – z okazji 25 lat pracy zawodowej, nieobecna w dniu posiedzenia Rady Naukowej.

Nagrodzeni pracownicy podziękowali i podzielili się swoimi refleksjami związanymi z pracą w Uniwersytecie Szczecińskim.
.

Następnie przewodniczący przedstawił komunikaty:

1. dr hab. Małgorzata Tarczyńska-Łuniewska, prof. US, została członkiem Komisji Ewaluacji Nauki w kadencji 2023–2027. Pani Profesor jest drugim naukowcem z województwa zachodniopomorskiego i pracownikiem Uniwersytetu Szczecińskiego będącym członkiem tego gremium.
    .
  2. 11 stycznia br. w Senacie zainaugurowano obchody Roku Edukacji Ekonomicznej. Miło nam poinformować, że dr hab. Małgorzata Tarczyńska-Łuniewska, prof. US, z Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego została członkiem Komitetu Programowego REE 2024.
    .
  3. W dniu 12 stycznia br. nastąpiło podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim a Biurem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki naszego instytutu – Dyrektor prof. dr hab. Iga Rudawska oraz dr hab. Małgorzata Porada-Rochoń, prof. US.
    .
  4. 29 stycznia br. Fundacja GPW ogłosiła wyniki 10. edycji konkursu na prace licencjackie i magisterskie o nagrodę Prezesa Zarządu GPW. Nadesłano łącznie 66 prac, w tym 28 prac licencjackich. W kategorii prac licencjackich pierwsze miejsce zajął Nataniel Wypych student US. Tytuł nagrodzonej pracy, napisanej pod kierunkiem której dr hab. Katarzyna Byrki-Kity, prof. US. To „Wpływ komunikatu o powołaniu prezesa zarządu na stopy zwrotu spółek notowanych na GPW w latach 2000 – 2016”.
    .
  5. Ukazała się monografia Izabeli Nawrolskiej: „Samorządowe programy polityki zdrowotnej – realizacje, bariery, perspektywy”, Wydawnictwo Werset, Lublin 2023, ISBN 978-83-67951-07-4.
    .
  6. 1 lutego 2024 roku w godzinach 18:00-19:30 w studio UNIWIZJI w budynku przy ulicy Cukrowej 12 odbędzie się debata pt. „AI. Czy mamy się czego obawiać?”, na którą zaprasza Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Technopark Pomerania. Spotkanie będzie transmitowane na Youtube. Moderatorem będzie Dr Tomasz Kufel z naszego Instytutu.
    .
  7. W dniu 27 lutego 2024 r. –zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające do Rady Naukowej Instytutu Ekonomii i Finansów w grupie pracowników zatrudnionych na stanowisku profesora albo profesora uczelni. W dniach 5-9 lutego 2024 r. – przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów i oświadczeń osób zgłaszanych o zgodzie na kandydowanie w wyborach uzupełniających. Szczegółowe informacje o procedurze zostaną wysłane 2 lutego br.
    .
  8. Przypominamy o kolejnej edycji konkursu o nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Wnioski o przyznanie nagrody zaopiniowane przez Radę Naukową Instytutu należy przesyłać do Działu Nauki i Projektów Naukowych przez system EZD w terminie do 8 marca 2024 r.
    .
  9. Została ogłoszona kolejna edycji konkursów na Naukowca Roku oraz Najlepszego Młodego Naukowca Roku, wnioski poprzez EZD można składać do 31 marca br.
    .
  10. Dokumenty na posiedzenie Rady Naukowej w dniu 7 marca 2024 r. proszę składać do
    29 lutego 2024 r.