Komunikaty przewodniczącego

Nagrody JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego:

1) za osiągnięcia naukowe – nagroda indywidualna I stopnia dla prof. dr hab. Magdaleny Zioło

2) za osiągnięcia naukowe – nagrody indywidualne II stopnia:

a) dr hab. Sebastian Majewski, prof. US;

b) dr Ireneusz Miciuła;

c) dr hab. Beata Sadowska, prof. US;

d) dr hab. Małgorzata Porada-Rochoń, prof. US;

e) dr hab. Beata Bieszk-Stolorz, prof. US;

f) prof. dr hab. Waldemar Gos;

g) dr hab. Agnieszka Majewska, prof. US;

h) dr Agnieszka Łopatka (młody naukowiec);

i) dr Joanna Kowalik (młody naukowiec);

3) za osiągnięcia dydaktyczne – nagroda indywidualna: dr hab. Jacek Cypryjański, prof. US;

1. Ukazała się uchwała nr 99/2023 Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego z dnia 28 września 2023 r. w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia postępowań w sprawie nadania stopni naukowych w Uniwersytecie Szczecińskim. Dotyczy ona tzw. nowej procedury postępowań doktorskich i habilitacyjnych. Jedną ze zmian jest wykluczenie recenzenta i promotora ze składu komisji doktorskiej oraz brak możliwości głosowania przez osobę pełniącą taką funkcję w danym postępowaniu.

2. W dniach 27-29 września 2023 roku odbyła się XXIV Konferencja Zarządzanie Finansami, zorganizowana przez Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego, Stowarzyszenie Absolwentów Master of Business Administration oraz Stowarzyszenie Biegłych Wyceny Przedsiębiorstw w Polsce, we współpracy z wieloma partnerami, w tym Ministerstwem Infrastruktury i Zarządem Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu. Konferencja skupiła uczestników z teorii i praktyki zarządzania finansami w trakcie czterech sesji plenarnych i dwunastu sesji równoległych. Tematy obejmowały m.in. strategię giełd, wycenę przedsiębiorstw, inwestycje, rynek kapitałowy, finanse behawioralne i energetykę.

Uczestniczyli w niej przedstawiciele czołowych ośrodków akademickich w Polsce oraz goście specjalni, w tym dr Marek Dietl i prof. Grażyna Ancyparowicz. W trakcie konferencji ogłoszono laureata Nagrody βeta 2023 – dr. hab. Tomasza Jedynaka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

W sumie w wydarzeniu wzięło udział około 200 osób, w tym studenci i doktoranci. Partnerami głównymi byli Polska Żegluga Morska P.P. i Unity Line, a wsparcie udzielili liczni partnerzy i sponsorzy. Konferencję poparli patroni, m.in. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, a także media branżowe.

3 Uchwałą Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce z 13 września 2023 r. pracownicy naszego instytutu zostali członkami rad i komisji działających przy Zarządzie Głównym SKwP na kadencję 2023-2026. Członkami Rady Naukowej zostali: prof. Wanda Skoczylas oraz dr Przemysław Mućko. Prof. Waldemar Gos został przewodniczącym Rady Programowej Czasopisma Rachunkowość, a także członkiem Komisji ds. organizacyjnych. Przewodniczącym Rady Pracodawców został Sebastian Goschorski – absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

4. Przewodniczący Rady Naukowej podziękował wszystkim osobom, które uczestniczyły w uroczystym, nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Naukowej Instytutu Ekonomii i Finansów w dniu 25 września br., podczas którego nastąpiło podziękowanie pracownikom Instytutu odchodzącym na emeryturę. Film z uroczystości został zamieszczony na stronie internetowej Instytutu.

5 Przewodniczący Rady Naukowej poprosił wszystkie osoby otrzymujące zaproszenia na posiedzenia komisji związane z procedurą awansową o reakcję, a mianowicie o: potwierdzanie obecności lub przesyłanie usprawiedliwień nieobecności. Brak reakcji utrudnia sprawną organizację posiedzeń.

6. Posiedzenie Rady Naukowej zaplanowane na 2 listopada br. zostaje przeniesione na 9 listopada br. i odbędzie się w trybie zdalnym. Dokumenty na posiedzenie należy składać do 2 listopada br.