Komunikaty przewodniczącego

.

Przewodniczący Rady Naukowej wręczył nagrodę jubileuszową dr Barbarze Wąsikowskiej z okazji 25 lat pracy zawodowej. Nagrodę otrzymała także dr Magdalena Mojsiewicz z okazji 30 lat pracy zawodowej, nieobecna w dniu posiedzenia Rady Naukowej.
.

Następnie przewodniczący przedstawił komunikaty:

.

1. 1 lutego 2024 r. odbyła się kolejna debata dotycząca sztucznej inteligencji. Moderatorem był dr Tomasz Kufel z naszego Uniwersytetu. Nagranie jest dostępne na stronie www.ai.usz.edu.pl
    .
  2. Szkoła Giełdowa przy Uniwersytecie Szczecińskim zorganizowała piątą edycję kursu „Finanse osobiste”, dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Prawobrzeże” oraz członków Klubu Seniora „Dąb”. Tematyka kursu dotyczyła planowania finansowego, inwestowania, ryzyka oraz bezpieczeństwa finansowego. Koordynatorem kursu jest dr hab. Małgorzata Tarczyńska-Łuniewska, prof. US a wykłady prowadziła dr Dominika Kordela.
    .
  3. 27 lutego 2024 r. odbyło się webinarium pt. Jak sztuczna inteligencja usprawni pracę księgowych. Webinarium zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, a poprowadził je dr hab. Stanisław Hońko, prof. US. W transmisji wzięło udział 600 osób. Film jest dostępny na profilu SKwP na Youtube.
    .
  4. 5 marca 2024 r. Polskie Stowarzyszenie Finansów i Bankowości zorganizowało seminarium, które poprowadził dr hab. Adam Zaremba, prof. UEP, z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
    .
  5. 21 marca 2024 r. na platformie MS Teams odbędzie się spotkanie z dr. hab. Krzysztofem Jajugą, przewodniczącym Zespołu Nauk Społecznych Rady Doskonałości Naukowej. Tematem spotkania będą procedury awansowe na stopień dr, dr hab. i tytuł profesora. W najbliższym czasie zostanie wysłany mail z linkiem do spotkania.
    .
  6. Dokumenty na posiedzenie Rady Naukowej w dniu 4 kwietnia 2024 r. należy składać do 28 marca 2024 r.