Komunikaty przewodniczącego

1. 23 listopada 2023 r. Minister Edukacji i Nauki powołał prof. dr hab. Magdalenę Zioło na członka Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję 2024-2027 www.gov.pl
    .
  2. Do Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2024-2027 zostało powołanych troje pracowników Instytutu Ekonomii i Finansów, a mianowicie: prof. dr hab. Beata Zofia Filipiak, prof. dr hab. Magdalena Zioło oraz dr hab. Sławomir Franek, prof. US.
    .
  3. Do Komitetu Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2024-2027 powołano dwóch pracowników Instytutu Ekonomii i Finansów, tj. prof. dr. hab. Waldemara Tarczyńskiego, rektora Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dr. hab. Jacka Batoga, prof. US, prorektora ds. finansów Uniwersytetu Szczecińskiego.
    .
  4. 2 grudnia 2023 roku podczas Gali Aktywności Studenckiej Gryfy Samorządności prof. dr hab. Waldemar Gos, pracownik Instytutu Ekonomii i Finansów, po raz czwarty został nagrodzony Gryfem Samorządności w kategorii: Mentor Wydziału.
    .
  5. Pierwszą nagrodę w konkursie Dziekana na najlepsze prace uzyskała praca licencjacka Michała Gałuszki nt. „Zmienność cen złota na tle wybranych aktywów w czasach kryzysów finansowych”. Praca została napisana pod opieką dr. hab. Tomasza Bernata, prof. US.
    .
  6. 5 grudnia 2023 r. pracownicy Instytutu otrzymali mail z Zarządzeniem nr 142/2023 Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego z dnia 4 grudnia 2023 r. w sprawie określenia kryteriów oceny okresowej, trybu jej przeprowadzania oraz podmiotu dokonującego oceny okresowej nauczycieli akademickich zatrudnionych w Uniwersytecie Szczecińskim. Przewodniczący Rady Naukowej zachęcił do zapoznania się z wymaganiami w zakresie oceny za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną.
    .
  7. Przewodniczący Rady Naukowej przypomniał, że w pismach kierowanych do recenzentów znajduje się informacja, że wniosek o wyróżnienie rozprawy doktorskiej powinien być zawarty w konkluzji recenzji rozprawy. W związku z tym zaapelował do przewodniczących komisji doktorskich, żeby przestrzegano tej zasady i nie procedowano wyróżnień rozpraw doktorskich, które co najmniej w jednej recenzji nie miały sformułowanego takiego wniosku. Prośba dotyczy tzw. „starej procedury”.
    .
  8. Dr Paweł Witkowski został laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów w kategorii wyróżniająca się rozprawa doktorska za pracę: „Wpływ wprowadzenia Europejskiego Systemu Handlu Emisjami na wartość przedsiębiorstw”, zgłoszony przez Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego (wniosek rekomendowany przez dr. hab. Grzegorza Tchorka).
    .
  9. Dokumenty na posiedzenie Rady Naukowej w dniu 11 stycznia 2024 r. proszę składać do 4 stycznia 2024 r.