Katedra Rachunkowości Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Szczecinie zapraszają na XXX Ogólnopolską Konferencję Naukową RACHUNKOWOŚĆ W ZARZĄDZANIU JEDNOSTKAMI GOSPODARCZYMI pod hasłem przewodnim: Uproszczenia i rozszerzenia w rachunkowości.

;
Kiedy? 25-26 maja 2023

Gdzie? Szczecin, Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Mickiewicza 64 oraz przez MsTeams

Konferencja odbędzie się formule hybrydowej.

Formularz rejestracji: forms.office.com

Podczas konferencji omówimy najnowsze trendy, uproszczenia oraz rozszerzenia w dziedzinie rachunkowości. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do poznania ekspertów, wymiany doświadczeń oraz zdobycia wiedzy na temat innowacji i najlepszych praktyk w zarządzaniu jednostkami gospodarczymi.

Link do strony konferencji: rachmaj.usz.edu.pl

W programie m.in.:

• jakie są granice uproszczeń?
  • czy uproszczenia dotyczące SF rzeczywiście zmniejszają pracochłonność?
  • stosowanie których uproszczeń zmniejsza pracochłonność w rachunkowości?
  • czy decydując się na uproszczenia kierownictwo jednostki rozpatruje wszystkie warunki ich stosowania oraz skutki przyjęcia uproszczenia?
  • jakie parametry jakościowe powinny decydować o stosowaniu lub niestosowaniu uproszczenia?
  • czy jednostki mikro i małe mogą stosować uproszczenia bez względu na to czy wpływa to na rzetelny i jasny obraz?
  • jakie są granice rozszerzeń rachunkowości?
  • w jaki sposób rozszerzenia w rachunkowości zmieniają zawód księgowego?
  • czy księgowi mogą brać odpowiedzialność za informacje niefinansowe?
  • w jaki sposób potwierdzać wiarygodność informacji niefinansowych?
  • w jakim kierunku zmierza rachunkowość zarządcza i controlling?

Do zobaczenia na konferencji!