Zapraszamy do udziału w XXIV Konferencji Problemy Społeczeństwa Informacyjnego, która odbędzie się w najbliższy piątek  14 maja br. “Technologie Informacyjne w czasie i po pandemii COVID-19 – czy nastąpi powrót do normalności?”- to temat przewodni konferencji.

Celem konferencji z cyklu „Problemy Społeczeństwa Informacyjnego” stworzenie forum do wymiany poglądów na temat aktualnego stopnia rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Każdego roku poruszane są zagadnienia z obszarów: ekonomii, e-biznesu, dydaktyki, rozrywki, zdrowia, nowych technologii, telepracy, wspomagania osób niepełno-sprawnych, funkcjonowania administracji czy miasta, a ostatnio sztucznej inteligencji.

 

W czasie, trwającej od przeszło roku, pandemii COVID-19 dostrzec można z łatwością, gwałtownie rosnące wykorzystanie technologii informacyjnych w wielu obszarach życia prywatnego i społecznego. Gdyby nie Internet, komórki, niemożliwa byłaby w wielu przypadkach praca, nauka, komunikacja międzyludzka, sprawne ewidencjonowanie zachorowań, czy rejestracja szczepień. To właśnie te kwestie będą poruszane podczas konferencji.

 

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Agenda i szczegółowe informacje znajdą Państwo pod >linkiem<
l

Aby dołączyć do konferencji należy skorzystać z >linku<

 

Organizatorami  konferencji są:

  • Katedra Społeczeństwa Informacyjnego i Zastosowań Informatyki w Instytucie Ekonomii i Finansów, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego
  • Główny Urząd Statystyczny
  • Polskie Towarzystwo Informatyczne, Oddział Zachodniopomorski
  • TechnoPark Pomerania
  • Urząd Miasta Szczecin