6 kwietnia br. odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Szczecińskiego. Na przybyłych maturzystów czekali przedstawiciele naszego wydziału, samorządu studenckiego oraz pracownicy działów promocji i rekrutacji. Frekwencja dopisała – wydarzenie cieszyło się  dużym zainteresowaniem wśród licealnej młodzieży, a także nauczycieli.

Podczas wydarzenia kandydaci na studia mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej Uczelni, zasad rekrutacji, mogli również wziąć udział w lekcjach pokazowych, warsztatach oraz quizach. Wizyta na wydziale była także okazją do odwiedzenia interesujących  miejsc – pracowni, laboratoriów.

Uczestnicy Dnia Otwartego US mieli dostęp do materiałów rekrutacyjnych, mogli porozmawiać osobiście z wykładowcami i  studentami. Staraliśmy się udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania nurtujące przyszłego studenta, prezentowaliśmy i przekonywaliśmy, że oferta dydaktyczna Uniwersytetu Szczecińskiego pomoże zadbać o przyszłość zawodową.