Rozmowa z Dyrektor IEiF prof. dr hab. Igą Rudawską prowadzona przez dr hab. Sławomira Franka, prof. US inauguruje cykl audycji w Nius Radiu zatytułowany „Różne oblicza ekonomii”, w których prezentowane będą dokonania i poglądy naukowców zajmujących się w Uniwersytecie Szczecińskim wyjaśnianiem zjawisk zachodzących we współczesnej gospodarce.

.

W roku 2024 mija sto lat od reform gospodarczych Władysława Grabskiego, ale też od powstania polskiego złotego, utworzenia Banku Polskiego (czyli obecnego NBP), Banku Gospodarstwa Krajowego oraz wydania książki „Bankructwo Małego Dżeka” autorstwa Janusza Korczaka. W działania związane z Rokiem Edukacji Ekonomicznej zaangażował się również Instytut Ekonomii i Finansów naszego Uniwersytetu.

.
Mottem naszych rozmów będą następujące słowa Władysława Grabskiego: „Edukacja ekonomiczna stanowi fundament dobrobytu narodowego i osobistego”.