Cz. 2.  Unowocześnienie pomiaru inflacji z wykorzystaniem nowych źródeł danych i narzędzi Big Data. Zmiany cen w Polsce i innych krajach.  GOŚĆ SPECJALNY: prof. dr hab. Marian Noga, Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu, były członek Rady Polityki Pieniężnej.

Koło Naukowe Ekonomii Behawioralnej i Makroekonomii „IMPULS”
działające w Instytucie Ekonomii i Finansów serdecznie zaprasza środowisko akademickie do udziału w spotkaniu z przedstawicielami Głównego Urzędu Statystycznego dotyczącego INFLACJI. Gościem specjalnym będzie prof. M. Noga, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób liczony jest „niewidzialny złodziej” naszych dochodów i jakie są związane z tym wyzwania, jak zmieniają się ceny w Polsce i w innych krajach, jeżeli masz pytania do praktyków  w tym zakresie, to serdecznie ZAPRASZAMY!

Termin: 11.12.2023 r., godz. 13.30-15.00

Miejsce: Aula Nowa, ul. Mickiewicza 64, połącznie on-line z prelegentami poprzez Teams

Prelegenci:

Anna Bobel – Naczelnik Wydziału Cen Konsumpcyjnych w  Departamencie Handlu i Usług Głównego Urzędu Statystycznego

Jacek Białek – Ekspert w Departamencie Handlu i Usług Głównego Urzędu Statystycznego, prof. UŁ, Katedra Metod Statystycznych

prof. dr hab. Marian Noga,  Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, w latach 2004-2010 członek Rady Polityki Pieniężnej.

Organizatorzy:

dr Piotr Szkudlarek, Koło Naukowe Ekonomii Behawioralnej i Makroekonomii „IMPULS”, Instytut Ekonomii i Finansów, Katedra Ekonomii

dr Wiesława Kostanciak, Instytut Ekonomii i Finansów, Katedra Ekonomii