Konferencja „Biznes i Nauka wspólne wyzwania”, zorganizowana przez AGH w Krakowie, Uniwersytet Szczeciński oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Konferencja odbyła się z udziałem ponad 160 uczestników, w tym 60 stacjonarnie i ponad 100 zdalnie.

;
Rozpoczęła się szkoleniem GUS prowadzonym przez Monikę Wałaszek na temat wykorzystania baz danych statystyki publicznej.

Sesja plenarna pod tytułem „Science and Business Synergy: Insights from the Frontline” przedstawiła innowacyjne podejścia w obszarze biznesu i nauki, z prezentacjami m.in. Lukáša Trčki z Innovation Agency of Zlin Regionacji w Zlin, Czechy oraz Marka Wocha, zastępcy Rzecznika MŚP.

Kolejna sesja „Przedsiębiorczość w działaniu, historie sukcesu” ukazała praktyczne zastosowania AI w biznesie. Debata samorządowa pod hasłem „Przyszłość samorządów: AI jako narzędzie zmian” zaprezentowała perspektywy wykorzystania AI w samorządach. Sesja „Digitalization from a global perspective” poruszyła tematykę digitalizacji w różnych kontekstach, z międzynarodowymi prezentacjami na temat wirtualnych asystentów, cyberbezpieczeństwa i digitalizacji na obszarach wiejskich. Panel „Akademickie Biura Karier w dialogu z biznesem” przedstawił wizje współpracy akademickiej z biznesem.

Panel dyskusyjny B2B był znaczącym punktem konferencji, wpisanym do kalendarza imprez Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce 2023. Skupiał się na interakcjach między nauką a biznesem w kontekście międzynarodowym. Panel ten był także okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat aktualnych trendów w biznesie, ze szczególnym naciskiem na międzynarodową współpracę i rozwój przedsiębiorczości

Podczas panelu odbyła się prezentacja Platformy informacyjno-komunikacyjnej Student2Business.

Sesja kończąca „Biznes i nauka w erze ChatGPT” zwróciła uwagę na nowe wyzwania i możliwości w pracy projektowej. Z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Konferencja zakończyła się sesją podsumowującą i przyznaniem nagrody „Najlepszy Partner biznesowy”, podkreślając znaczenie współpracy między sektorem naukowym a biznesem.

Więcej informacji o samej konferencji można znaleźć pod adresem www.b2b.zarz.agh.edu.pl

;

W przyszłym roku jesienią konferencja zagości w Szczecinie.

;

W konferencji w formie fizycznego udziału wystąpili prof. Tomasz Bernat, dr Aleksandra Gąsior, dr Michał Prusinowski oraz mgr Marta Łakomy-Zinowik.

;

Miejsce konferencji → Wydział Zarządzania AGH, Kraków oraz on-line.

Współorganizator → Instytut Ekonomii i Finansów US

Patronat → Koło Naukowe Ekonomii Behawioralnej i Makroekonomii IMPULS

Patronat honorowy → Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński