Najlepsi naukowcy roku. Zachodniopomorskie Noble za rok 2019 wręczone
27.10.2020
Już po raz dwudziesty poznaliśmy laureatów konkursu naukowego Zachodniopomorskie Noble. Celem przedsięwzięcia jest promocja najwybitniejszych osiągnięć naukowych dokonanych przez naukowców województwa zachodniopomorskiego.
W dziedzinie nauk ekonomicznych za badania nad zrównoważonymi finansami i systemami finansowymi w warunkach ryzyka ESG uhonorowana Noblem została dr hab. Magdalena Zioło prof. US z Katedry Finansów Zrównoważonych i Rynków Kapitałowych, Instytutu Ekonomii i Finansów, Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.
dr hab. Beata Sadowska, prof. US nagrodzona!
29 maj 2020
Kapituła konkursu na najlepsze prace z dziedziny rachunkowości i opracowania z zakresu rachunkowości zarządczej, przyznała 29 maja 2020 roku, dr hab. Beacie Sadowskiej, prof. US – zatrudnionej w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Szczecińskiego, nagrodę za pracę habilitacyjną pt.: „Rachunkowość podmiotów gospodarki komunalnej z perspektywy ekonomii zrównoważonego rozwoju” – nagrodę im. Jerzego Sablika.
Stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse nadano w dniu 30 września 2019r.
Tematem przewodnim rozprawy habilitacyjnej była rachunkowość podmiotów gospodarki komunalnej. Natomiast jej głównym celem była diagnoza poziomu wykorzystywania
instrumentów rachunkowości przez podmioty komunalne do pomiaru i raportowania realizacji celów zrównoważonego rozwoju oraz w aspekcie zaspokajania potrzeb informacyjnych interesariuszy w procesie podejmowania przez nich świadomych decyzji.
dr hab. Magdalena Zioło, prof. US członkinią zespołu eksperckiego ds. kryzysu UM
28 kwiecień 2020
Dr hab. Magdalena Zioło, prof. US została powołana do zespołu, który wspólnie z Urzędem Miasta wypracuje plan wyjścia z kryzysu i powrotu do zrównoważonego jego rozwoju.
Członkami eksperckiego zespołu ds. kryzysu Urzędu Miasta, którego prace będzie koordynował dr hab. Daniel Wacinkiewicz – zastępca prezydenta Szczecina, zostali również:
- dr hab. Aneta Zelek, prof. ZSB – Rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu
- Katarzyna Opiekulska-Sozańska – Dyrektor Zarządzający LSJ HR Group
- Kamil Pilarski – Dyrektor Zarządzający w Avid Poland, Przewodniczący Rady Gospodarczej i członek zarządu Klaster.IT oraz ABSL
- Jacek Wiśniewski – Dyrektor Naczelny Euroafrica Services Limited Sp. z o. o. i członek kapituły Business Club Szczecin
„Celem powołanych przez UM ekspertów będzie stworzenie planu w przynajmniej dwuletnim horyzoncie czasowym, przedstawienie mapy działań, która umożliwi innym podmiotom planowanie działalności w zakresie związanym z inicjatywami miasta, a także uwzględnienie obecnej sytuacji i jej skutków w długoterminowym programowaniu rozwoju miasta” – informuje Centrum Informacji Miasta.
prof. dr hab. Iga Rudawska powołana do Rady Społeczenej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie Arkońska-Zdunowo.
01 styczeń 2020

prof. dr hab. Iga Rudawska została powołana na członka Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie Arkońska-Zdunowo.
Pracownicy Instytutu Ekonomii i Finansów członkami Komitetów Naukowych PAN
Dr hab. Jacek Batóg, prof. US oraz prof. dr hab. Waldemar Tarczyński zostali powołani na członków Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN na kadencję 2020-2024.
Prof. dr hab. Aurelia Bielawska, prof. dr hab. Beata Filipiak, prof. dr hab. Teresa Lubińska oraz dr hab. Magdalena Zioło, prof. US powołano na członków Komitetu Nauk o Finansach na IV kadencję 2020-2023.
Komitety Polskiej Akademii Nauk są krajową reprezentacją różnych środowisk i dyscyplin naukowych. Ich członkowie wybierani są przez środowiska naukowe poszczególnych dziedzin – fizyków, biochemików, socjologów itd.
Komitety pełnią funkcje ciał doradczych i opiniodawczych. Opracowują stanowiska i ekspertyzy naukowe dla administracji państwowej, pomagają w rozwiązywaniu określonych kwestii naukowych. Opiniują akty normatywne dotyczące nauki, jej zastosowań oraz kształcenia. Zajmują się także upowszechnianiem i wprowadzaniem wyników badań, oraz wspierają rozwój poszczególnych dyscyplin.
Powołanie członków PKA na kadencję 2020-2023
5 grudnia 2019
5 grudnia 2019 r., Jarosław Gowin – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, powołał nowych członków Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Wśród nominowanych znalazła się dr hab. Magdalena Zioło, prof. US z Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego, która została członkiem w zespole nauk społecznych w zakresie dyscyplin: ekonomia i finanse, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna oraz nauk o zarządzaniu i jakości.
Misją Polskiej Komisji Akredytacyjnej jest „działanie na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. Podstawowymi celami działań Komisji są dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia, a także budowania kultury jakości. Działania te zmierzają do zapewnienia absolwentom polskich szkół wyższych wysokiej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku pracy oraz do zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni jako instytucji europejskich”.
prof. dr hab. Agnieszka Szewczyk odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
26 wrzesień 2019

Prof. dr hab. Agnieszka Szewczyk została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, za osiągnięcia w pracy naukowo-dydaktycznej i organizacyjnej.
mgr Joanna Kowalik wśród najlepszych młodych naukowców Uniwersytetu Szczecińskiego
26 wrzesień 2019
Pani Magister zajęła drugie miejsce w konkursie na Najlepszego Młodego Naukowca Uniwersytetu Szczecińskiego. Pani Joanna na co dzień pracuje w Katedrze Analizy i Strategii Przedsiębiorstw (obecnie Katedra Ekonomii). Zajmuje się ekonomiką zdrowia (przygotowuje rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. dr hab. Igi Rudawskiej.
Serdecznie gratulujemy!
prof. Jacek Batóg powołany do komitetu doradczego Funduszu Jeremie 2
08 czerwiec 2019
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego powołał komitet doradczy w ramach umowy o finansowaniu projektu pn. Wspieranie Przedsiębiorczości poprzez Fundusz Funduszy Pomorza Zachodniego Jeremie 2. W składzie komitetu znalazł się m.in. dr hab. prof. US Jacek Batóg i Prodziakan WNEiZ ds. Kształcenia i Rozwoju.
Sukces projektu dr hab. prof. US Christiana Lisa
25 marzec 2019
Projekt dr hab. prof. US Christiana Lisa znalazł się wśród 3 polskich wybranych i dofinansowanych projektów ze środków instrumentu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).
Według komunikatu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, po przeprowadzonej ocenie oraz rekomendacji Komisji Europejskiej, zatwierdzonej 25 marca br. przez państwa członkowskie, wsparcie z tzw. puli ogólnej, czyli środków Instrumentu „Łącząc Europę” (z ang. Connecting Europe Facility – CEF), otrzymały 3 polskie projekty.
Jeden z nagrodzonych projektów, spośród 148 projektów zgłoszonych, był projekt pracowników szczecińskich uczelni: dr. hab. prof. US Christiana Lisa z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego i dr. Dariusza Bernackiego z Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Akademii Morskiej w Szczecinie.
Wygrany projekt inwestycyjny to analiza kosztów-korzyści (AKK) dla zadania inwestycyjnego „Eliminacja wąskich gardeł „ostatniej mili” – budowa parkingu rezerwowego w terminalu promowym w Świnoujściu.
Na 3 wygrane projekty z Polski przewidziano łącznie kwotę 6,6 mln Euro. Realizacja projektu znacząco przyczyni się do poprawy zdolności przeładunkowych terminalu promowego w Świnoujściu oraz usprawni odprawy samochodów ciężarowych udających się do Szwecji.
Do oceny Komisji Europejskiej przekazanych zostało dziewięć wniosków aplikacyjnych przez beneficjentów z Polski. Pięć z nich to przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym, a cztery wnioski dotyczyły projektów studyjnych. Ostatecznie wsparcie otrzyma 67 inwestycji z UE, w tym trzy z Polski.
Podwójny sukces uczestników WNEiZ US w 7 Kongresie Rynku Kapitałowego
10 grudzień 2018

7 Kongresowi Rynku Kapitałowego towarzyszył konkurs na referat naukowy, w którym dwa pierwsze miejsca zajęły zespoły pracowników WNEiZ US.
I miejsce (ex aequo wraz z zespołem z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu) zajęli:
→ dr hab. prof. US Katarzyna Byrka – Kita, mgr Mateusz Czerwiński i Renata Gola z Uniwersytetu Szczecińskiego za referat „Czy prezes ma znaczenie? Instynkt zwierzęcy inwestorów w obliczu śmierci”.
II miejsce zajęli:
→ mgr Joanna Rachuba i mgr Mateusz Czerwiński z Uniwersytetu Szczecińskiego za referat „Koncentracja akcjonariatu a dochodowość banków Europy Centralnej”.
Więcej »
Absolwent WNEiZ wśród laureatów konkursu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce za rok 2018
08 czerwiec 2018

Absolwent WNEiZ a obecnie pracownik naukowy Instytutu Rachunkowości – mgr Michał Hendryk otrzymał nagrodę I stopnia im. Zbigniewa Messnera za pracę magisterską w konkursie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce na najlepsze prace naukowe z dziedziny Rachunkowości.
Tytuł pracy: Manipulacje księgowe na przykładzie polskich przedsiębiorstw.
Złoty medal drużyny AZS US podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym
Członkowie drużyny AZS US w konkurencji teamów uniwersyteckich zdobyli złoty medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym, które odbyły się w dniach 15-17 marca 2018 w Chorzowie. W zwycięskiej drużynie grali: Jacek Batóg (WNEiZ US), Wojciech Bondarewicz (WM-F), Marcin Dziembor (WF) oraz Paweł Stężała (SWF).

dr hab. Sławomir Franek, prof US w Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych
12 listopad 2017
dr hab. Sławomir Franek, prof. US – pracownik naukowy w Instytucie Finansów WNEiZ został powołany z dniem 1 listopada 2017 r. przez Prezesa Rady Ministrów w skład Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych.
mgr Małgorzata Zakrzewska srebrną medalistką konkursu na Najlepszego Młodego Naukowca Uniwersytetu Szczecińskiego
09 październik 2017

Podczas pierwszego w tym roku akademickim posiedzenia Senatu US nastąpiło wręczenie nagród dla Najlepszego Młodego Naukowca Uniwersytetu Szczecińskiego. Wśród laureatów znalazła się mgr Małgorzata Zakrzewska z Katedry Makroekonomii, Instytutu Ekonomii WNEiZ, zajmując wysokie 2 miejsce wśród kandydatur zgłoszonych przez Rady Wydziału wszystkich wydziałów US.
Konkurs na Najlepszego Młodego Naukowca Uniwersytetu Szczecińskiego jest corocznie ogłaszany przez Rektora US. Kandydatury ewaluowane są pod względem osiągnięć naukowych (publikacje, międzynarodowe staże naukowe), projektowych (projekty międzynarodowe) oraz upowszechniania nauki (wystąpień na konferencjach zagranicznych i krajowych).


dr Maciej Pawłowski wyróżniony przez Prezesa Giełdy Papierów Wartościowych
06 grudzień 2016

Dr Maciej Pawłowski zdobył wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską, za pracę „Uwarunkowania rozwoju rynku obligacji korporacyjnych w Polsce”, przyznawaną przez Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych. Promotorem pracy była prof. dr hab. Aurelia Bielawska.
dr hab. prof US Jacek Cypryjański wyróżniony w konkursie Polskiego Towarzystwa Informatycznego
30 listopad 2016
dr hab. Jacek Cypryjański, prof. US wraz z zespołem autorskim w składzie: Anna Borawska, Tomasz M. Komorowski otrzymali wyróżnienie w Konkursie Polskiego Towarzystwa Informatycznego na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2016 roku, w kategorii Książka Informatyczna Roku 2016 (dla książek dydaktycznych i popularnonaukowych) za pracę zbiorową pt. „Excel dla menedżera. Casebook” wydaną przez PWN.
Naukowiec US prezesem GUS
07 czerwiec 2016

Dr Dominik Rozkrut z Instytutu Ekonometrii i Statystyki Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US został powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
Dr Rozkrut jest doktorem nauk ekonomicznych, adiunktem w Katedrze Statystyki US, a od 2007 roku kierował pracami Urzędu Statystycznego w Szczecinie. Jego zainteresowania naukowe to: ekonomia, ekonometria, analiza szeregów czasowych, rynki kapitałowe, polityka ekonomiczna oraz badania koniunktury gospodarczej.
Najlepsi naukowcy roku. Zachodniopomorskie Noble za rok 2016 wręczone
05 czerwiec 2016
5 czerwca 2016 r. odbyła się już po raz szesnasty uroczystość wręczenia nagród w konkursie Zachodniopomorskie Noble. W gronie laureatów znalazło się pięciu przedstawicieli Uniwersytetu Szczecińskiego a wśród nich dr Dorota Skała z Katedry Finansów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.
Nagrodzeni przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego: dr Adam Balcerzak z Instytutu Fizyki Wydziału Matematyczno-Fizycznego, dr Dorota Skała z Katedry Finansów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz zespół w składzie: prof. Andrzej Witkowski, mgr Chunlian Li, mgr Przemysław Dąbek z Zakładu Paleooceanologii Wydziału Nauk o Ziemi.

III Miejsce w Konkursie Banrisk Liga Akademicka 2015/2016
22 kwiecień 2016
21.04.2016 r. jedyny zespół reprezentujący Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, po kilkumiesięcznych zmaganiach zdobył III miejsce w Konkursie Banrisk Liga Akademicka 2015/2016. Zespół nosił nazwę – BANKSTERZY.
Finał konkursu miał miejsce w Poznaniu.
Zespół zdobył również wyróżnienie za najlepszą prezentację sprawozdania z działalności zarządu (zespołu).
Konkurs polegał na wcieleniu się zespołu w zarząd banku, który za pośrednictwem gry symulacyjnej Banrisk – The Stanford Game przez kilka miesięcy podejmował serię różnych decyzji poprzez które starano się osiągnąć jak najwyższą cenę akcji na wirtualnej giełdzie. Organizatorem Konkursu jest Warszawski Instytut Bankowości.
Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej NBP.
W skład zespołu BANKSTERZY wchodzili aktualni studenci Wydziału:
Marcin Zelman (Lider zespołu)
Konrad Stankiewicz
Joanna Rachuba
Bożydar Husaim-Sobecki
Kamil Gołuchowski
Nominacja profesorska dla naszego pracownika
24 luty 2016
Nominacja Profesorska dla naszego pracownika. W dniu 23.02.2016 r. prof. dr hab. Iga Rudawska odebrała Nominację Profesorską z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy.


Foto. Eliza Radzikowska-Białobrzewska, Kancelaria Prezydenta RP
Rozprawa doktorska nagrodzona w Konkursie Przewodniczącego KNF
14 październik 2015
Rozprawa doktorska p. Roberta Jóźwiaka napisana pod kierunkiem dr hab. prof. US Stefana Grzesiaka zdobyła nagrodę przyznaną w IV edycji Konkursu o nagrodę Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego.
Tytuł nagrodzonej pracy:
Wykorzystanie matematycznych technik decyzyjnych do optymalizacji miejsca i sposobu opodatkowania dochodu.
Relacja z ogłoszenia wyników i wręczenia nagrody
mgr Marta Musiał złotą medalistką konkursu na Najlepszego Młodego Naukowca Uniwersytetu Szczecińskiego
20 wrzesień 2015
W tym roku pierwsze miejsce w konkursie na Najlepszego Młodego Naukowca Uniwersytetu Szczecińskiego zajęła mgr Marta Musiał z Katedry Bankowości i Finansów Porównawczych WZiEU. Pani Marta zajmuje się finansami gospodarstw domowych.
mgr Marta Musiał wśród laureatów TOP 500 prestiżowego programu TransFormation.doc
06 wrzesień 2015
Mgr Marta Musiał, asystent z Katedry Bankowości i Finansów Porównawczych WZiEU US, znalazła się w gronie laureatów TOP 500, prestiżowego programu TransFormation.doc (edycja 2015), programu skupionego na poszukiwaniu kandydatów i rozwoju wśród nich umiejętności współpracy biznesu, gospodarki i nauki.
Podczas dwumiesięcznego procesu rekrutacji, ocenianego jako jeden z najbardziej innowacyjnych w Polsce, wyłoniono najlepszych kandydatów.
Nagrodą w konkursie są dwutygodniowe staże zagraniczne na wiodących uniwersytetach świata z tzw. listy szanghajskiej. Mgr Marta Musiał została zaproszona na staż zagraniczny do University of Alberta w Kanadzie.
Uniwersytet w Albercie znalazł się w Top 5 uniwersytetów w Kanadzie i w gronie TOP 100 najlepszych uniwersytetów na świecie.
mgr Małgorzata Zakrzewska z Katedry Makroekonomii US wśród laureatów TOP 500 prestiżowego programu TransFormation.doc
06 wrzesień 2015
Mgr Małgorzata Zakrzewska, asystent z Katedry Makroekonomii, Instytutu Ekonomii, znalazła się w gronie laureatów TOP 500, prestiżowego programu TransFormation.doc (edycja 2015) , programu skupionego na poszukiwaniu kandydatów i rozwoju wśród nich umiejętności współpracy biznesu, gospodarki i nauki.
Podczas dwumiesięcznego procesu rekrutacji, ocenianego jako jeden z najbardziej innowacyjnych w Polsce, wyłoniono najlepszych kandydatów.
Nagrodą w konkursie są dwutygodniowe staże zagraniczne na wiodących uniwersytetach świata z tzw. listy szanghajskiej. Mgr Małgorzata Zakrzewska została zaproszona na staż zagraniczny do Uniwersytetu w Wageningen, Holandia.
Uniwersytet w Wageningen to wiodący Uniwersytet na świecie w naukach społecznych. Znalazł się również w gronie TOP 100 najlepszych uniwersytetów na Świecie. Od lat to również najlepsza jednostka uniwersytecka w Holandii.
Mgr Małgorzata Zakrzewska zaprasza serdecznie wszystkich studentów zainteresowanych tematyką kapitału społecznego, organizacji pozarządowych oraz rozwojem społeczno-gospodarczym do współpracy.
Najlepsi naukowcy roku. Zachodniopomorskie Noble wręczone
01 czerwiec 2015
31 maja 2015 r. odbyła się już po raz piętnasty uroczystość wręczenia nagród w konkursie Zachodniopomorskie Noble. W gronie laureatów znalazło się grono przedstawicieli Uniwersytetu Szczecińskiego: prof. dr hab. Mariusz Dąbrowski, dr hab. Iga Rudawska, prof. US oraz prof. dr hab. Andrzej Witkowski.
Konkurs był organizowany przez Zachodniopomorski Klub Liderów Nauki we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim.
Zachodniopomorski Nobel to prestiżowa nagroda przyznawana naukowcom w ośmiu dyscyplinach naukowych: humanistycznych, medycznych, ekonomicznych, podstawowych, technicznych, rolniczych, o morzu i od 2008 roku – artystycznych. Celem przedsięwzięcia jest promocja najwybitniejszych osiągnięć naukowych dokonywanych przez naukowców województwa zachodniopomorskiego.
Profesor Iga Rudawska z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania otrzymała nagrodę w kategorii nauk ekonomicznych, za monografię Zintegrowana opieka zdrowotna. Podejście relacyjne do obsługi pacjenta jako klienta.
Profesor Mariusz Dąbrowski z Wydziału Matematyczno-Fizycznego został wyróżniony w dziedzinie nauk podstawowych za teoretyczne prace obliczeniowe opisujące osobliwości w kosmologii. Natomiast profesor Andrzej Witkowski z wydziału Nauk o Ziemi jako przedstawiciel zespołu badawczego w składzie: dr Diana Krawczyk, dr Sławomir Dobosz, mgr Chunlian Li, mgr Przemysław Dąbek, odebrał nagrodę w dziedzinie nauk o morzu za interdyscyplinarne badania współczesnych i kopalnych morskich zespołów okrzemkowych, szczególnie pod kątem filogenezy, biogeografii oraz zastosowania w rekonstrukcjach zmian klimatycznych.
Kandydaci do nagrody byli zgłaszani przez rektorów zachodniopomorskich uczelni oraz przez członków Zachodniopomorskiego Klubu Liderów Nauki. Uhonorowani naukowcy to osoby o najwybitniejszym dorobku w roku 2014. Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Akademii Sztuki w Szczecinie.
O Zachodniopomorskich Noblach także na stronach:
Nauka w Polsce
Szczecin TVP
Zachodniopomorski Gryf dla prof. dr hab. Agnieszki Szewczyk
08 marzec 2014
Prof. dr hab Agnieszka Szewczyk została uhonorowana srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego w uznaniu zasług dla rozwoju regionu.
Sukces brydżystów Uniwersytetu Szczecińskiego w mistrzostwach Polski
15 marzec 2013
Reprezentacja brydżystów Uniwersytetu Szczecińskiego wywalczyła III miejsce (najwyższe w historii) wśród wszystkich 25 uczelni podczas XXX Akademickich Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym, które odbyły się w Wilkasach k. Giżycka w dniach 8-9 marca br.
W kategorii uniwersytetów, reprezentacja US zajęła drugą pozycję ustępując tylko Uniwersytetowi Warszawskiemu. Studenci i pracownicy reprezentujący naszą Uczelnię oprócz sukcesów w klasyfikacji ogółem zdobyli również brązowe medale w klasyfikacji uniwersyteckiej w turnieju teamów (W. Bondarewicz, D. Fira, S. Niajko, P. Stężała) oraz w turnieju par (J. Batóg, W. Bondarewicz).
Skład osobowy reprezentacji Uniwersytetu Szczecińskiego:
Jacek Batóg (pracownik WNEiZ),
Wojciech Bondarewicz (student WMF),
Daniel Fira (student WNEiZ),
Wojciech Kaśków (student WPiA),
Rafał Kowalczyk (student WNEiZ),
Radosław Maćczak (student WNEiZ),
Sławomir Niajko (student WMF),
Paweł Stężała (pracownik SWFiS),
Pani dr Dorota Skała wygrała konkurs na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną
14 styczeń 2013
Pani dr Dorota Skała z Katedry Finansów zajęłą I miejsce w III edycji konkursu organizowanego przez Narodowy Bank Polski na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu Ekonomii.
Dyplom za I miejsce w Konkursie
Tytuł zgłoszonej na konkurs pracy: Ocena wyników i profili ryzyka banków europejskich – wpływ czynników behawioralnych
Promotorem pracy był prof. Waldemar Tarczyński.
Artykuły prasowe o Konkursie:
Nagroda za pracę o ryzyku
Markowi Belce spodobał się doktorat szczecinianki


Pan dr Piotr Obidziński otrzymał nagrodę specjalną Prezesa ZUS
12 grudzień 2012
W XIII edycji konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie w dziedzinie problemów pracy i polityki społecznej, nagrodę specjalną Prezesa ZUS za najlepszą pracę z zakresu ubezpieczeń społecznych otrzymał pan dr Piotr Obidziński – pracownik naukowy Katedry Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych.
Tytuł nagrodzonej pracy: Metody ilościowe w badaniu wpływu zmian czynników otoczenia systemu emerytalnego na zapotrzebowanie funduszu rezerwy demograficznej.
promotor: dr hab. prof. US Mirosława Gazińska.
W dniu 12 grudnia 2011 r. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie, a przewodniczyła jej prof. nadzw. dr hab. Bożenna Balcerzak-Paradowska Dyrektor IPiSS, Przewodnicząca Komisji konkursu. W uroczystości wzięli udział: Minister Pracy i Polityki Społecznej — Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych — Zbigniew Derdziuk, laureaci i ich promotorzy oraz członkowie rodzin laureatów, członkowie Komisji konkursu, pracownicy Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych.

Chór akademicki WNEiZ US wystąpił podczas Dni Hanzeatyckich w Lüneburgu
2 lipiec 2012
Chór Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, jako jedyny zespół akademicki ze Szczecina wystąpił w ramach Festiwalu Hansa Cantat w trakcie 32. Dni Hanzeatyckich w Lüneburgu, w dniach 30.06-1.07.2012 r.
Program koncertu
W trakcie pobytu w Niemczech, odbywającego się w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2012 roku, Chór WNEiZ był jedynym zespołem akademickim reprezentującym miasto Szczecin w trakcie kilkudniowego cyklu imprez kulturalnych z okazji 600-lecia przystąpienia Lüneburga do grupy miast hanzeatyckich.
Chór wystąpił 30 czerwca o godzinie 18:00 w zabytkowym Kościele p. w. św. Michała, w miejscu, w którym do roku 1707 pracował i śpiewał sam Johann Sebastian Bach.
W programie m. in.: Już się Zmierzcha Wacława z Szamotuł, Viderunt omnes finnes terrae Mikołaja Zieleńskiego, Ige Herouvimy Dmitra Bortniańskiego oraz Ave Maria Javiera Busto.
Chór akademicki WNEiZ US zaśpiewał w Filharmonii Berlińskiej
11 kwiecień 2012
Chór Akademicki Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego pod batutą dr. Tadeusza Buczkowskiego wystąpił 15 kwietnia 2012 r. w słynnej Filharmonii Berlińskiej wraz z Orkiestrą Symfoniczną Radia Berlin, na zaproszenie światowej sławy Chóru Radia Berlińskiego.
Artykuł prasowy
Berliński Chór co roku organizuje spotkania chórów z kilkunastu państw świata: w tym roku zostały zaproszone zespoły chóralne z Niemiec, Francji, Danii, Włoch oraz jako jedyny z Polski – chór Uniwersytetu Szczecińskiego.
W sali koncertowej Filharmonii Berlińskiej wszystkie zaproszone zespoły wspólnie zaśpiewały jeden utwór – w tym roku jest to Msza d-moll Nelsońska Josepha Haydna. Ponad tysiącu chórzystów akompaniowała Orkiestra Symfoniczna Radia Berlin i muzycy Niemieckiej Filharmonii Smyczkowej.
Koncert poprowadził szef chóru berlińskiego – dyrygent Simon Halsey. Partie solowe wykonali wybitni artyści: robiąca światową karierę polska sopranistka Iwona Sobótka, Ankę Vondung (alt), Dominik Wortig (tenor) i Michael Kupfer (bas). Na organach zagrał Sigurd Brauns.
Uniwersytecki zespół w 2006 roku stworzył dr Tadeusz Buczkowski oraz ówczesny dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania – prof. Edward Urbańczyk. Chór koncertuje nie tylko w Szczecinie, ale także w Belgii, Szwajcarii, Niemczech i Francji, na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród. W skład zespołu wchodzą przede wszystkim studenci oraz pracownicy wydziału, a także przedstawiciele innych wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego.
Ogólnopolski sukces Chóru WNEiZ pod dyr. dr T. Buczkowskiego
24 styczeń 2012
Podczas VII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie (styczeń, 2012) Chór Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US pod dyr. dr. Tadeusza Buczkowskiego zdobył nagrodę „Srebrne Pasmo” oraz Puchar Przewodniczącego Miasta Chełmno.
Zobacz:
Nagroda „Srebrne pasmo”
Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Chełmno